„Gorodok” Stanovišķu ciema zeme, Kapiņu pag., Daugpils apriņķī. Kalns ar šo vārdu atrodas 0,5 km. austrumos minētam ciemam pie ceļa uz Randaukas ciemu. Šai vietā kalna kaupre, kas dodas no ziem.-austr. uz dienv.-riet, visaugstākā un kārtīs apzīmēta kā ģeometrisks signāls 84,6 saženi virs jūras līmeņa.
Lezenāka rietumpuse pilskalnam ap 1 m. dziļš grāvis un uzbedums. Pārējās pusēs sāni nostāvināti 4—5 m. augstumā. Zemāk sākas neapdarinātas nogāzes.
Pilskalna plakums neliels — 50 m. garš, 30 m. plats iegareni apaļš, pret vidu uzkumpis. leejas nenosakāmas. Zeme smilšaina, paviegla. Mītņu kārta dziļa un melna. Atrod trauku lauskas, oglītes, akmeņus. Kalna dienvidus pakājē senāk esot kauli uzarti. Pilskalns pagaidām nav arts, bet tīrumi žņaudzas ik gadus ciešāk ap pilskalnu un zemes trūkums spiedīs izmantot melno pilskalna zemi.
Pilskalns apaudzis retiem bērziem un jaunām priedītēm. No kalna tālas izredzes uz apkārtni. Vienu klm. austrumos pilskalnam, meža esot vecas kapčas. Tur atrasti akmens cirvji, kas atkal pazaudēti. Divi citi akmens cirvji, kurus tuvējā ciema ļaudis atraduši, arot laukus ap pilskalnu, iegūti muzejam. Pašā pilskalnā daudzas naudas racēju bedres, jo apkārtējie vecticībnieki tic teikai, ka kalnā paglabāti dārgumi.
Reiz veļa nakti nākusi no tirgus sieva. No kalna izvēlusies muca un ritējusi tai virsū. Sieva pārbijušies, nosviedusi lakatiņu un pakritusi. Muca ievēlusies pļavas dūkstē, bet sievai piemetusies lēkme un tā pēc nedēļas nomirusi.
Kalnā esot aprakti zelta trauki un lāde ar naudu, kuru Jāņu naktī varot izņemt. Reiz vīrs ar sievu gājuši Jāņu naktī pēc naudas. Lāde pacēlusies, bet vīram uznācis miegs. Sieva nevarējusi to uzmodināt. Tad tā sākusi lādēties un lāde nogrimusi. Vīrs tūdaļ atkal pamodies.
Bez tam kalnā esot durvis, tikai nezinot kurā vietā.
Vispārīgi spriežot, šis pilskalns pieskaitāms vecākām dzīves vietām.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 3. sējums Latgale. — Pieminekļu Valde: Rīga, 1928.