Šo apcietināto vietu dēvē arī par „Raubišķu Batarejas kalnu” jo Batareja atrodas Pilskalnes pag., Movelišķu māju zemē un pieder Teklai Raubišķei. Kalnam 4 km. ziemeļos ir Skuķu un Dvietes ezeri, bet 1 km. ziemeļu rietumos Svistopoles ciems.
Pilskalns ierīkots uz garas kalna kaupres, kas ziemeļaustrumu virzienā stiepjas starp divām gravām. Viņa augstums 15—20 m.
Šis pilskalns sastāv no diviem plakumiem pie kam otrais plakums, kas atrodas pirmajam ziemeļaustrumos, ir 8 metri zemāks par pirmo. Starp pirmo plakumu un otro atrodas terase, bet abu plakumu galos katrā divi grāvji un tikpat daudz uzbedumi ar ieejām vidū. Slīpākā kalnmalā pret Movelišķu mājām (rietumos) ierakta terase.
Šis labi izbūvētais pilskalns uzglabājies gluži neaizskārts no postītāju rokām. Visi zemju darbi it labi uzrāda vēl savu darinātāju veidojumu. Kalns apaudzis retiem kokiem un garu zāli. Tas nekad vēl neesot arts.
Mītņu kārta melna kā piķis un liecina par šā pilskalna ārkārtīgo vecumu. Zemē atrod lielā vairumā dažādus trauku gabalus.
Apkārtējos laukos atrasti vairāki akmens cirvji. Daži atvesti pieminekļu valdei.
No pilskalna daudz desmit kilometru tālas izredzes uz ezeriem un Daugavu. Apkārtne kalnaina un skaista.
Ļaudis stāsta, ka Batarejas kalns esot cēlies vaidu laikos.
Reiz zēns gājis raudzīt zirgus, kas kalna pakājē ganījušies, un ieraudzījis ka ķēvei pieklīdis svešs kumeļš. Tas steidzies uz māju, lai paziņotu par notikušo. Atnākuši mājinieki, bet no kumeļa vairs ne vēsts. Tā esot nauda bijusi, kas kumeļa izskatā staigājusi apkārt.
Citreiz viens vecis ganot zirgus un redzot — no Movelišķu mājām ļaudis iznākot un sākot rudzus pļaut. Bet rudzi vēl nemaz nebijuši lāgā pļaujami. Gājis tuvāk raudzīt — uzreiz visi pļāvēji pazuduši.
Par aprakstīto pilskalnu nav nekur nekādu ziņu. To izdevās atrast 1924. g. pilskalnu uzmērīšanas ekspedicijai pārmeklējot kalnaino apkārtni.
1 km. no „Batarejas” pie Tutanu mājām esot senkapi, bet vienu kilometru dienvidos apcietināta vieta, saukta „Šantes kalns”.