Robežnieku pilskalns atrodas Daugavpils raj. Līdumnieku pagastā Riča ezera ZR krastā pie Robežnieku mājām apmēram 400 m no Latvijas – Baltkrievijas robežas. Pilskalnu 1998.gada 22 . maijā atklāja J.Urtāns; nedaudz vēlāk pilskalns tika uzmērīts.
Robežnieku pilskalns ierīkots savrupā kalnā, kuru no Z, A un DA pusēm norobežo purvaina leja. Pret šo leju pilskalns Z pusē ir 10 m augsts. Pretējā D pusē kalns ir augstāks un stāvāks; te tā augstums sasniedz 17 m. Pilskalna D nogāzē 10 m zem plakuma līmeņa ir līdz 10 m plata izteikta terase, kas vēl nesenos laikos ir izmantota kā tīrums. Šķiet, ka terase te ir bijusi arī pilskalna nocietinājumu pastāvēšanas laikā. Vēl pirms apmēram desmit gadiem lauksaimnieciski tika apstrādāts arī pilskalna plakums un kalna R un ZA nogāzes, kas ir noartas lēzenākas. ZA nogāzē jaušamas nepilnu metru augsta, noarta vaļņa paliekas. Pilskalna plakums, kura malās jaušama apara, ir izlīdzināts, ap 70 m garš un ap 35 m plats. Plakuma centrālajā daļā intensīvi melnais kultūrslānis ir 0,6 m biezs; pilskalna nogāzēs kultūrslāņa biezums samazinās vai kultūrslānis vispār nav vairs konstatējams. Kultūrslāņa nav arī plašajā pilskalna D nogāzes terasē. Tomēr pilskalna nogāzē lejpus terases kultūrslānis ir atkal konstatējams , un tur tas saslēdzas ar plašo apmetni, kas atrodas uz D un DR no pilskalna. Kultūrslānis ir arī pilskalna Z nogāzē un tās pakājē. Pilskalnā un apmetnē atrastas bezripas gludās un švīkātās keramikas lauskas, kas ļauj Robežnieku pilskalnu datēt ar I g.t.p.m.ē. – m.ē. I.g.t. 1. pusi.
Vietējie ļaudis Robežnieku pilskalnu kādreiz saukuši par “Zamkiem”. Kalnā esot atrasti cirvīši un šķēpu gali. Stāstīts, ka kalnā esot “skleps” un tur apslēpts zelts. Par nostāstu aktualitāti liecina pilskalna plakumā un terasē vēl nesen izraktās mantraču bedres.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.