J.Urtāns par pilskalnu
Pazīstamais, iepriekš labi zināmais Puncuļovas pilskalns iekārtots kādā aptuveni ZA – DR virzienā orientētā stāvā un augstā kauprē. No šīs kaupres D pusē attiecībā pret Puncuļovas pilskalnu gandrīz taisnā leņķī virzienā uz D nodalās vēl viena ap 25 m augsta kaupre, kura pēc pārsimts metriem pagriežas uz ZA, tad pamazām sašaurinās un nokrīt pret Puncuļovas ezera ieleju.
Šaurākajā vietā, kur kaupres mugura ir nepilnus desmit metrus plata, tā ir nodalīta. Sākumā, skatot no R, ir 6 – 7 m plats, izplūdis, ap metru augsts, lēzens paaugstinājums vai valnis. Tad seko ap metru dziļš grāvis, kas Z pusē izbeidzas kraujās nogāzes malā, bet D puses nogāzē sāk pārveidoties par 2 – 3 m platu, ne visur vienādi labi nolasāmu terasi, kas no D puses ieloko visu pilskalnu un virzienā uz A paliek izteiktāka. Terase tās zemākajā daļā 5 – 6 m zem pilskalna augstākās vietas D nogāzē saiet kopā ar kalna reljefā dziļi iegrauzušos senu ceļa vietu. Pilskalna A galā terase pārveidojas par 1 – 1,5 m augstu izteiktu puslokveida aprakumu, kura priekšā ir ap pusmetru dziļš grāvis. Tā ārpusē sāk iezīmēties it kā valnītis.
Pilskalna plakums neizteikts, neizlīdzināts, ierobains, nolaidens un bez noteiktas robežas D pusē; Z pusē to strikti robežo kaupres asā mala. Kultūrslānis pilskalnā nav jaušams. Attālums starp abu galu nocietinājumiem ap 90 m, attālums starp kaupres aso malu Z pusē un D nogāzes terasi platākajā vietā ap 30 m.
Pilskalna tuvumā nav kādu zīmīgu orientieru, kas nebūtu raksturīgi arī Puncuļovas pilskalnam, tāpēc jaunatklātais pilskalns nosaukts par Puncuļovas pilskalnu II.
Kopumā jaunatklātais pilskalns nav izteikts, tomēr tam ir noteikti, pilskalnam raksturīgi mākslīgi pārveidojumi.
Vieta apsekota 11.08.2021.
Pilskalnu LIDAR kartēs ievērojis un par to 2021. gada 10. jūnijā informējis arheologs Raimonds Rozenvalds.
Profila informācija
Detalizētu informāciju var meklēt opendata.latvijas-pilskalni.lv.