„Pilskalns” Jaunlatgales apr. Baltinovas pag. Puncuļevas ciema Antona Magma viensētas zemē. Ciems atrodas 5 km. dienvidrietumos Baltinovai un baznīcai, bet pilskalns – 0,5 km. dienvidos ciemam augstā kalna rozā ar trigonometrisku signālu 61,83 saž.
Jaunlatgalē pārsvarā līdzenumi, tikai dažās vietās kā milžu rokām saraustas garas smilšu kaupres. Tāda kaupre stiepjas pa mežiem no Puncuļevas līdz Numernes muižai. Pilskalns ierīkots šās kaupres austrumgalā, kas aptrūkst 1 km. no Baltinovas-Kārsavas lielceļa.
Pilskalnam dienvidpusē neliels ezeriņš, bet ziemeļos upīte, kas iztek no tuvējā Oboļevas ezera un ietek Kuchvā. Kalns stāv augstāk par šām ūdeņa ielejām vairāk kā 30 m.
Plakums līdzens, 25 m. plats, 70 m. garš. Sāni 8 m. uz leju no plakuma malām sevišķi krauji, bet pēc tam pāriet dabīgā kalnā.
Plakuma dienvid-rietumu galā 2 m. augsts uzbedums ar tikpat dziļu grāvi tam priekšā. Šie zemju darbi tā darināti, lai arī šai galā rastos 8 m. augsts sargājošs sāns. Otrā galā virs plakuma bedumu nav, bet neliels 0,5 m. augsts uzbedums ir tai vietā, kur kraujais sāns pāriet lēzenā kalna turpinājumā.
Ieejas nenosakāmas; zeme — smilts un zvirgzdi; plakums arts. Arot atrasti dažādi metāla nieciņi. Mītņu kārta ap 1 m. bieza. Atradu stikla krellīti, trauku lauskas v. c.
Teikas: Pilskalna rietumos ir „dzelzs vārti”, tur biedējot. Vārtos dažreiz guļot cūka. Cilvēkam tuvojoties sarkans vīrs to dzenot projām. Citreiz redzēta sieviņa ar bērniņu uz rokas. Tā aicinot sev klāt, bet neviens neejot. Tas esot klads, kas tur rādoties.
Reiz vīrs nācis uz māju. Gar pilskalnu ejot tas ieraudzījis, ka kalna sānos bijuši atvērti grezni vārti. Vārtos stāvējusi sieviete, kas aicinājusi ienākt. Gājējs piegājis tuvāk un redzējis, ka kalnā ir bučas (mucas) ar zelta naudu, bet divi melni suņi tās sargājot. Sieviete teikusi, ka suņi ļauna nedarīšot, bet gājējs tomēr iztrūcies un skrējis uz ciemu stāstīt redzēto. Atnākuši cieminieki, bet vārtu vairs nebijis.
Kalns labi uzglabājies un raženi izskatās. No kalna tālas izredzes uz Baltinovas līdzenumiem.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 3. sējums Latgale. — Pieminekļu Valde: Rīga, 1928.