J.Urtāns par pilskalnu
Pirmās ziņas par tā saukto Muldenieku Pilskalnu Pieminekļu valdē ienāca 1923. gadā, tomēr līdz pat mūsu dienām vieta nav uzmērīta. Tas atrodas ap 300 m uz DA no Dumpju (bij. Muldenieku) mājām.
Kalns ir Z-D virzienā orientēts, ar mežu apaudzis, norobežots zemes izcēlums (garums ap 60 m, platums ap 30 m), kuru ietver mūsdienās krūmiem aizaudzis purvājs. Kalns ir vienādā augstumā ar plato, kas atrodas uz Z no tā. Ap 7 līdz 8 m augstajam kalnam ir stāvāka D nogāze, bet Z gals postīts ar zvēru alām un rakumiem, kuros kultūrslāņa pazīmes nav konstatējamas. Starp reljefā nodalīto pilskalnu un plato ir vēl viens tādā pašā virzienā orientēts, dabiski veidojies savrups kalns (garums ap 60 m, virsotnes platums ap 5 m).
Muldenieku pilskalnam nav mākslīgā izveidojuma pazīmju un kultūrslāņa, tomēr tā novietojums purvājā pilskalna aizsardzībai ir visai izdevīgs. Par kalnu kā iespējamu kulta vietu liecina tā otrs nosaukums “Upurkalns”. 1995. gadā 300 m uz ZA-A no Dumpju (MUldenieku) mājām atrasta puse akmens darba cirvja.
Profila informācija
Detalizētu informāciju var meklēt opendata.latvijas-pilskalni.lv.