- M.Ruša (1998.g.):
Pilskans atrodas Seškina ezera rietumu krastā, autoceļa Ambeļi – Greiži kreisajā pusē, plānā ieapaļā paugurā, terases fragments (?) saglabājies austrumu stūrī, to klāj tumšas grunts kārta, kur atradām neglazētu ripas keramikas lausku. Virsotne samērā plakana ar kritumu ziemeļrietumu virzienā. Plakums ilgstoši apstrādāts, velēnu kārta nenozīmīga – vietām atsedzas pamatzemes smiltis. Lauksaimnieciski izmantotās un neapstrādātās aramkārtas robeža strikti atdalīta ar tumšas melnzemes valnīti. Pilskalna ziemeļu nogāzes profilā divi līmeņi, ļoti stāvas, šķiet, mākslīgi nostāvinātas.
Tagad kalns netiek apstrādāts – apaudzis ar ilggadējiem zālājiem, kas labu laiku nav pļauti.
Pēc npstāstiem pilskalns esbt mākslīgi sabērts izrokot Seškina ezera ziemeļu daļu, tāpēc ezers esot ieguvis krievu “b” burta formas spoguļattēlu.
- J.Urtāns (1993.g.):
Pilskalns kādreiz bijis liels un ievērojams, bet sendien tas jau kā noarts. Apmeklējuma brīdī kalna virsmā bija zālājs, bet vēl nesen tas ir bijis arts. Melnā kalna varenais stāvs redzams no lielāka attāluma. Nocietinājumi, ja tādi bijuši, noarti. Kalna A un ZA pusē ir itkā terašu paliekas, bet tās varēja veidoties ari kā aparas. Kalna D puse pret jaunuzbūvēto ceļu uz Lielbaranovsku apaugusi retām priedītēm.
Kalna virsotnē kultūrslāņa vairs nav, tur ir tikai mala zeme. Kultūrslānis noarts kalna malās un nogāzēs, kur tas ir visai intensīvs. Pieminekļa Z pusē atrada salauztu lodveidīgo bronzas zvārgulīti. Citur kultūrslānī atrastas bezripas gludās, apmestas un viena švīkātā lauska. Atradumus nododu Latvijas Vēstures muzeja Arheoloģijas nodaļai.