„Kapi” Ludzas apriņķī, Šķaunes pagastā Meikšānu ciema robežās. Šis ciems atrodas 2 km. no Krievijas robežas, 10 km. ziemeļos aiz robežas esošam Osvejas ezeram. Aplūkojamais pilskalns atrodas minētā ciema dienv.-rietumpusē otrpus upītei, kas tek gar ciemu.
Šai apvidū gar pašu Krievijas robežu, sakot no Landskoronas stiepjas augsta kausa jeb kaupre, kas pret Krieviju slīgst līdz Zilupei, bet uz rietumiem pamazām pariet mežainā līdzenumā. Ap Meikšāniem šī kausa sadalās vairākās starās un pa ezeru starpām virzās uz ziemeļiem. Vienā šādā kausa atzarojuma galā, kas atmetas pie Meikšānu ciema, ierīkots pilskalns, atrokot kausas galu no viņas turpinājuma.
Skaidri saskatāms tikai viens no grāvjiem ziemeļpusē, kamēr otra grāvja veids kādreiz izarts.
Pilskalnam gandrīz apaļš plakums ap 30 m. caurmērā. Šai plakumā tagad stāv ciema kapi, kas ierīkoti nezin kad. Kapi nelāga kopti, pa tiem ganās zosis un aitas. Jaunus miroņus bedot uzrokot veco kaulus, un tie mētājas pa kapu virsu.
Plakumu klāj melnzemes kārta, kura vidū izvandīta, bet uzglabājusies gar pašu plakuma malu. Šai melnzemē atrod daudz lausku un oglīšu. Neko ievērojamu ciema ļaudis neesot melnzemē miroņus rakdami atraduši.
Plakumu noslēdz stāvie kalna sāni, kuriem nav vajadzīgas nekādas terases vai grāvji.
Kalnam austrumpuse, kur tagad slapja pļava, esot bijis ezers. Tas nolaists padziļinot gravu pilskalna dienvidus pusē. Slapja pļava atrodas pilskalnam arī rietumu pusē. Pa to tek sīka, sīka upīte uz tuvējo ezeru.
Pilskalns daudz cietis, un laikam neglābjami pazudināts. To postījuši nevien kapi, bet arī pasaules kara ierakumi.
Apkārtnē vairākas archaioloģiskas vietas. 1 km. no šejienes pie Zaborjes esot uzkalniņu kapenes. Tādi pat kapi atrodas dažus kilometrus tālāk pie Latišonkiem.
Teiku un nostāstu par kalnu neviens nezin. Tuvējo purvu, kalnam austrumos, nezin kāpēc saucot par „Baznīcas purvu”.
Meikšānu ciemu apdzīvo latvieši. Viss šai ciemā izliekas dziļi archaisks, kā celtniecībā tā iedzīvē.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 3. sējums Latgale. — Pieminekļu Valde: Rīga, 1928.