Bez pavadoņa, kas pārzin apkārtni, šo pilskalnu grūti uzmeklēt, jo tas atrodas dziļi valsts mežā. Viņš stāv 1,5 klm. dienv.-rietum. Mārcienas muižai un dzelzceļa piestātnei, 1 klm. austrumos Ārones upei. Šai vietā no ziemeļiem uz dienvidiem vairāku kilometru garumā stiepjas paralēlas smilšu un zvirgzdu kaupres. Vienā no tām, Janēnu lauku tuvumā ierīkots 150m. garš pilskalns.
Pilskalna sānu augstums austrumpusē 60 m., bet rietumos 50 m. virs savas pakājes, pie kam šie sāni ir jumta stāvumā. No šām pusēm pilskalna plakums gluži nepieejams un nav prasījis nekādu mākslīgu apcietināšanu. Lai atdalītu plakumu no pārējās kaupres, tad ziemeļpusē kaupre pārrakta un zemes uzmestas 6 m. augstā uzbedumā. Uzbedumam priekšā plats gravis, bet gar austrumgalu redzama senās ieejas vieta. Plakuma dienvidus galā uzbeduma nav, bet kalna dabīgo kritumu nostāvinot tomēr panākts ap 8 m. augsts kraujums.
Plakums šaurs, tikai 20 m. platumā, bet ļoti garš un līdzens. Plakumā daudzas bedres, ko izrakuši mantrači, bet īpaši tie pūlējušies ap uzbedumu. Izraktās bedrēs atklājusies dziļa, dažās vietās vairāk kā 1 m, mītņu kārta. Tā satura daudz trauku atlieku, kaulus un akmeņus.
Kalns apaudzis paegļiem un priedēm kā sānos tā plakumā. Vienīgās izredzes uz apkārtni atveras no pilskalna uzbeduma, it īpaši uz rietumiem.
Pilskalna austrumu pusē lejā ir aizaudzis ezeriņš. Veci ļaudis vēl atceras, ka ezeriņā bijis ūdens. Turpat tuvējā avotiņā esot naudas muca. Reiz kāds vīrs to esot jau izcēlis līdz virspusei, bet tā atkal ievēlusies atpakaļ avotiņā, jo muca bez ziedojuma neļaujoties izcelties. Vajagot ziedot vai nu vērsi, vai arī vistu ar visiem cāļiem.
Šis pilskalns bijis ienaidniekam grūti uzvarams. Lielais plakums un augstais uzbedums liecina par samērā jaunu pilsvietu. Vēsturnieki spriež, ka šai vietā varētu būt 1213. gadā pieminētā castr. Marxne pilsvieta. Tomēr še jāpiebilst, ka Mārcienas pagastā ir vēl viens pilskalns pie Pilskalnu mazmuižas.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.