Iepriekšējo pilskalnu aprakstot pieminētās Nigestes mājās, kas atrodamas uz Kriev. 3 verstu kartes un Vācu 100.000. kara kartes, atradušās tikai dažus simts soļu no šī pilskalna. Tomēr, nav domājams, ka senā Negeste varējusi atrasties šai pilskalnā, jo tas ir pārāk mazs un pirmatnējs. Aprakstāmā vieta gan varētu būt pirmā Negeste, kas papamesta, tiklīdz uzcelts otrs spēcīgāks pilskalns Dārznicas kalnā.
Šis pilskalniņš atrodas Lauteres-Viesienes pagastā, pašā Lauteres-Viesienes lielceļa malā, 3 klm. ziemeļos Dārznicas kalnam. Vienu kilometru austrumos šim pilskalnam ir Lauteres muiža, bet 2 klm. rietumos 263 mtr. augstais Glemžu kalns.
Mūsu pilskalns ir ap 20 m. augsts savrūps apaļš kalniņš. Viņa plakums drusku kumpens, sāni krietni stāvi, kas tikai austrumpusē, pret lielceļu nolaižas, garenā astē. Nekādu uzbedumu, ierakumu un terašu nav, tā pat kā nav nekādu citu zemju pārveidojumu. Kalns izlietots tāds, kāds tas bijis no pašas dabas. Šis apstāklis liecina par relatīvi senu šā pilskalna izcelšanos.
Zeme sastāv no olaiņiem zvirgzdiem (grants) un tamdēļ jau labi sen pilskalnā iesākuši grābt smiltis ceļu labošanai. Kalna dienvidu pusē no tam radies liels robs, kas uzlūkojams kā nopietns postījums. Tomēr citās pusēs kalns palicis gluži neaizskarts un neviens neatminas, ka tas kādreiz būtu arts.
Austrumu malā redzama 1 m. plata, 2 m. gara četrstūraina bedre, kas esot izrakta 1914. gadā. Viņā redzams, ka kalnu klāj vairāk kā 1 m. bieza mītņu kārta. Tāda pat melnzeme atklājusies tai vietā, kur tiek zemes grābtas.
Mītņu kārtā atronas rupjas trauku lauskas, kauli v. c. lietas.
Pilskalns apaudzis priežu mežu un paegļiem. Mežu kalna īpašnieks nodomājis izcirst, lai apstādītu pilskalnu lapu kokiem.
Kalns stāv samērā augstā vietā un no tā tāļas izredzes uz apkārtējiem ezeriem.
Teika pauž, ka pilskalnā glabājoties apslēpta nauda.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 4. sējums Vidzeme.. — Rīga, 1930.