Turlavas pagastā, 5 kilometri ziemeļrītos muižai starp Muižciemu un Kalnēju mājām atrodas kāds Pilskalns. Apkārtnes nezinātājam tas grūti atrodams un pieejams, jo apkārt tam meži, gravas un nelietojami ceļi. Tomēr šis pilskalns ir viens starp lielākiem un nepieejamākiem Kuršu zemes pilskalniem. Augstuma un stāvuma ziņā tas sacenšas ar Emboti, jo ir 28 m. augstāks par savu pakāji. Viņa plakums ir ar ieleju vidū, 80 m. garš un 55 m. plats. Ziemeļu puse plakumam norobežota ar uzbedumu, kuram ieeja pašlaik ietaisīta rietumu pusē. Liekas, ka senāk tā bijusi uzbeduma otrā galā. Plakuma dienvidus galā ir bedre, kura stāv ūdens. Bedre nekad neaizaugot un ūdens neizsīkstot. Pilskalnu klāj mītņu slānis, kurā daudz priežu ogļu.
Pilskalnam rietumos neliels, bet dziļš ezeriņš, kuru sauc par “Bezdibeni”. No viņa iztek strautiņš ar dzidru ūdeni un dodas tālāk gar pilskalna dienvidus galu pa dziļu gravu. Pilskalnā senāk noturētas izpriecas, bet tagad tas noaudzis biezu mežu un gluži neapskatāms.
Teika stāsta, ka “Bezdibenī” ielēkušas zviedru karā sagūstītās latviešu jaunavas. Viņas to darījušas roku rokās saķērušās.
Muižciema māju dārzā arot atrastas saktas un citas lietas. Kāda bronzas karote ar uzrakstu S.Bartolo nodota Etn. muz. Rīgā. Māju dārzā esot arī kāds vecas ēkas mūrēts pamats, kurš domājams, cēlies ordeņa laikos.
“Turlove” minēta 1253. g , bet ziņu trūkst par 2 1/2 kil. pilskalnam dienvidos esošo Kundes muižu. Pilskalns reģistrēts v. Lovis Burgenleksikonā.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 1. sējums Kuršu zeme. — Rīga, 1923.