Ķētu pilskalns atrodas Cēsu raj. Dzērbenes pagastā, 200 m uz D no Ķētu mājām un 800 m uz ZA no Dzērbenes dzelzceļa stacijas. Pirmās ziņas par pilskalnu 1931. gadā sniedza L. Gailītis; 1971. gadā Ķētu pilskalnu
apzināja un plašāk aprakstīja J. Apals.
Ķētu pilskalns ierīkots lielākas augstienes Z malas izcēlumā, kas ir norobežots, 10-15 m augsts, kokiem un brikšņainiem krūmiem apaudzis mākslīgi pastāvināts kalns. ZR pusē, kur tas – tikai 7 m augsts, mazliet ieliekto pilskalna plakumu aizsargā nedaudz izplūdis ap metru augsts un 30 m garš valnis. Plānā ovālais pilskalna plakums, kas ir 65 x 45 m liels, Z puse ir par pans metriem nolaidens. R pusē, kur kalnam bijusi “aste”, 4 m zem plakuma līmeņa izveidots 0,5 m augsts un 10 m garš valnis. Otrs tāds pats valnis izveidots 1-2 m zem pirmā vaļņa. Otrs valnis pilskalna D nogāzē pāriet ap 30 m garā terasē. Apmēram tur, kur D nogāzē pirmā terase izbeidzas, 3 m zem tās ierīkota otra ap 20 m gara terase. Iespējams, ka terases iezīmē seno uzejas vietu.
Pilskalna plakumā ir 0,4-0,7 m biezs kultūrslānis, kurā atrastas bezripas apmesto trauku lauskas, kas ļauj Ķētu pilskalna izmantošanu attiecināt uz m . ē. l g. t.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.