
Uzmērojuma mērogs 1:1000; griezumu augstums = 1 m.; uzmērots 28. jūlija 1924. g
Šis pilskalns ir vislielākais Kapiņu pagasta pilskalns (Daugpils apr.). Visas zīmes rada, ka tas ir arīdzan jaunākais starp citiem.
“Gorodoka” atrodas pus kilometra austrumos ciemam, kuru iesaukuši arī par Gorodoku. Senāk ciems saukts par Alejniekiem un šai vārdā atrodams uz vecākām kārtīm. Pilskalns pieder ciemam, kurš aplūkošanas laikā vēl nebija izgājisviensētās.
Apcietinājums aizņēmis kalna kaupri, kas sākas pie Gorodokas ciema un dodas uz austrumiem. Pilskalna plakums atrodas pašā augstākā kaupres vietā, kas paceļas pāri savai pakājei 25 —30 m. Šai vietā kalnmalas visstāvākās un apcietinājuma ierīkošanai parocīgas. Plakuma garums 100 metri bet platums 55 m. Tam četrstūrains veids un dažus metrus uzkumpis viducis. Abos galos plakumam ierakumi un uzbedumi. Rietumu galā viens lielāks, otrs mazāks uzbedums ar 5 m. dziļu grāvi starpā. Aiz šiem uzbedumiem sākas nepārveidots kalns ar iedobumu, kurā uzkrājies ūdens. Varbūt ka šai slapjai vietai sava nozīme bijusi kādreizēja pilskalna saimniecībā. Plakuma austrumgals nostiprināts trijiem uzbedumiem un tikpat daudz grāvjiem. Šie uzbedumi jo tālāk no plakuma, jo paliek mazāki. Pirmā uzbeduma augstums, skaitot no grāvja dibena – 6 m., bet trešā tikai 2 m. Visi rakumi uzglabājušies nenopostīti. Ziemeļu un dienvidu pusēs plakumu apjož grāvis ar nelielu uzbedumiņu aiz tā. Šis grāvis savienots ar dziļāko grāvi plakuma galos un atrodas 5 m. zemāk par plakuma malu. Kalna plakums aparts, bet sāni aizauguši biežiem lazdu krūmiem. Šur tur redzami celmi, kas liecina par vecu mežu. Zeme sastāv no sīksta māla. Varbūt tāpēc arī mītņu kārta nav izveidojusies kaut cik ievērojama. Trauku lauskas, kuras atrod pa arumiem, virpotas un pajaunas.

Apkārtnes plāns M. 1:75000
No kalna tāļas izredzes uz apkārtni un Aglonu.
Ļaudis tic, ka kalna esot pagrabi, kuros glabājoties zelta nauda.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 3. sējums Latgale. — Pieminekļu Valde: Rīga, 1928.