Ja uz kartes kads savienotu Dzērbenes un Nītaures pilskalnus ar taisnu līniju, tad šās līnijas vidus punkts atrastos taisni uz aplūkojamā pilskalna, kas atrodas Kosas pag. Amatas kreisā krastā, puskilometru dienvidos Doļu mājām, valsts mežā. Rietumos pilskalnam, viņpus upes stāv Dzirnaiņu un Kalnimsēnu mājas. Šeit Amata, pa pļāvām un mežiem tecēdama graužas cauri paaugstai vietai, radīdama sev stāvus krastus. Kādā vietā kreisais krasts asā stūrī izvirzījies pret upi un Amatai tas jāaptek no trim pusēm. Senāk šis krasta stūris bijis vēl garāks, bet ik gadus to izgrauž ūdens un tas iebrūk upē. Arī pagājušos plūdos iebrukuši laba tiesa zemes, kā to rāda apkritušie koki. Krasts šai vietā 10 m. augsts un upes noskalojumā redzams dzeltens māls un daudz ogļu virsējā kārtā.
Šaurākā vietā, 50 m. no krasta, zemes rags pārrakts 2 grāvjiem. Pirmais, plakumam tuvākais grāvis, vairāk kā 4 m. dziļš, bet visai īss. Pie šā grāvja uz plakuma uzmests vienu metru augsts uzbedums kapčas veidā. Otrais grāvis ir 25 metri aiz pirmā, ap 2 m. dziļš, lēzens ar uzejas vietu ziemeļgalā. Liekas, ka šis grāvis un pilskalna plakums, kādreiz stāvējis zem arkla, kas arī pa daļai nolīdzinājis pilskalna zemju darbus. Plakums tagadējā veidā ir 30 m. garš un upes pusē 22 metri plats. Tas ir ļoti mazs plakums, bet nav vienīgais tāds starp Latvijas pilskalniem.
Mītņu kārtas pazīmes redzamas ap 0,5 m. dziļumā kur zeme manāmi sajaukta. Tomēr viņa nav necik bagāta atradumiem, kādi parasti ilgi apdzīvotos pilskalnos. Neizdevās atrast pat parastās trauku lauskas, pēc kurām varētu spriest par apcietinājuma relatīvo vecumu. Katrā ziņā arī šis pilskalns drīzāk bijis meža paslēptuve kara laikos, nekā īsts kaujas spējīgs apcietinājums.
Ļaudis stāsta, ka kalna pakājē upē senos laikos esot atrasts pulkstens (zvans). Par šo atradumu neko vairāk tie nezin. Apkārtne mežaina, pilskalniņš tālu no lielceļiem un tamdēļ bez vietējo iedzīvotāju palīga grūti sameklējams.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 4. sējums Vidzeme.. — Rīga, 1930.