
Mērogs 1:1000, griezumu augstums 1 m. Izzīmēts pēc 1982. gada uzmērījuma

Celensku pilskalna novietnes kartoshēma. J.Urtāns “Atrast pilskalnu”
Celensku pilskalns atrodas Alūksnes raj. Alsviķu pagastā, 300 m uz DR no Celensku mājām, 800 m uz R no Alūksnes pilsētas robežas un 300 m uz D no Alūksnes-Rīgas šosejas. Pirmās ziņas, ka pie Celenskiem atrodas Celišķu kalns, kas ir pilskalns. 1923. gadā Pieminekļu valdei sniedza J. Greste. Pieminekli plašāk 1978. gadā aprakstīja J. Urtāns.

Apkārtnes plāns M 1:200 000
Celensku pilskalns ir apkārtnē labi nodalīts, nedaudz iegarens ZA-DR virzienā orientēts līdz 30 m augsts kalns, kuru ietver slapjas pļavas un purvāji. Celensku pilskalna ZA galā ir 5 m augsts pacēlums. uz kura kādreiz bijusi 13 x 13 m liela zaļumbaļļu vieta, kas izveidota, īpaši pārveidojot pacēluma reljefu. Šī pacēluma nozīme pilskalna aizsardzībā nav saprotama, jo kalna nogāzes Z un ZA pusēs jau tāpat no dabas ir pietiekami stāvas. Kalna pretējā D R puse ir izlīdzināta, un te izveidots pilskalna plakums, kas ir nedaudz nolaidens pret DR. No šīs puses kalna augstums ir 20 m. Plakuma garums – ap 50 m, platums – ap 40 m. Pret kalna nogāzēm tas noslēdzas ar asu malu, kas izveidojusies plakuma aršanas rezultātā. Kultūrslānis, kura biezums ir 25-35 cm, noarts plakuma malās un kalna nogāzēs. Iespējams. ka uzeja Celensku pilskalnā vedusi no ZR puses, jo te nogāzē saglabājusies taciņas vieta.
Pilskalnā atrastas bezripas apmesto un gludo trauku lauskas, kas ļauj tā apdzīvotību attiecināt uz m.ē.I g. t. Piemineklis sākotnējo veidolu zaudējis zemes apstrādāšanas rezultātā.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.