Aderkašu pilskalns atrodas Ogres raj. Taurupes pagastā, ap 1 km uz DA no Aderkašiem, 100 m uz A no Aderkašu kapsētas un 300 m uz Z no Aderkašu pareizticīgo baznīcas. Pieminekli 1945. gadā atklāja K. Rozītis.
Aderkašu pilskalns atrodas mežiem apaugušā kalnotā vietā Ogres upes labā krasta pietekas Taukatnes purvainās lejas labajā pusē. Senais nocietinājums ierīkots nedaudz Z -D virzienā orientētā no visām pusēm norobežotā un pastāvā konusveidīgā kalnā. Virs tuvākās apkārtnes tas paceļas 15-17 m, taču tā augstums virs A esošās Taukatnes upītes ielejas ir ievērojami lielāks. Aderkašu pilskalna plakums ir kumps, ovāls un mazpārveidots. Tā garums – 25 m platums – 18 m.
Pilskalnam ir divas terases. Pirmā terase izveidota 5 m zem plakuma līmeņa kalna Z, Aun D pusē. Otra terase, kas atrodas 7-8 m zem plakuma līmeņa, veidota tikai pilskalna mazāk stāvajās D, DA un ZA nogāzēs. Pirmā terase pret pilskalna lēzenākajiem galiem paliek izteiktāka. Abu terašu platums – 3-5 m. Pilskalna R nogāze ir pietiekami stāva, un te terase nav veidota.
Kultūrslānis pilskalnā nav izteikti intensīvs vai biezs. Jūtamāks tas ir kalna A pusē. Uz pirmās terases pilskalna D pusē zem nogāzta koka saknēm atrastas vairākas tuvāk neraksturojamas drūpošas bezripas trauku lauskas. Nepilnu kilometru uz DA no Aderkašu pilskalna Ogres upes labajā krastā atrodas pazīstamie Ozolēnu (arī Lejasspeltu, Aderkašu) vēlā dzelzs laikmeta senkapi. Iespējams, ka arī nelielais un samērā vāji nocietinātais Aderkašu pilskalns ir vienlaicīgs ar Ozolēnu senkapiem.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.