Tāšu (Vitku) pilskalns atrodas Liepājas raj. Medzes pagastā pie robežas ar Vērgales pagastu, 3 km uz ZR no Tāšu ezera un apmēram 300 m uz D no Vitku mājām. Pirmās ziņas par pilskalnu 1936.gadā pierakstījis E.Šturms; 1941.gadā pilskalnu plašāk aprakstīja K.Bregžis.
Pilskalns ierīkots ap 5 m augstās Ploces upes senlejas A malas zemes mēlē, kuru no R puses norobežo upes senkrasts, bet no A un D pusēm – gravas. No ZR puses pilskalna plakumu aizsargājis laika gaitā noarts valnis, kura paliekas izdalās kā neliels izvirzījums pilskalna ZA nogāzē. Ap 40 m uz ZR no pirmā vaļņa vietas vērojams izplūdis , ap 3 m augsts zemes paaugstinājums – iespējams, otra vaļņa paliekas.
Pilskalna izlīdzinātajam plakumam, kas orientēts ZR – DA virzienā un ir ap 40 x 50 m liels, plānā ir noapaļota taisnstūra forma. Kaut arī plakums, kas tiek izmantots kā ganība, kopš 1. pasaules kara laika ticis arts, tajā konstatējams līdz 40 cm biezs kultūrslānis. Plakumu arot, atrastas vairākas senlietas, no kurām dzelzs platasmens cirvis 1937. gadā nodots Pieminekļu valdei, bet kāds 1988.gadā atrasts dzelzs cirvis tagad glabājas Vērgales novadpētniecības muzejā.
Bijušā pirmā vaļņa vietā apmēram 15 m attālumā viens no otra plakumu šķērso divi jaunākos laikos rakti ap 1 m dziļi paralēli grāvji.
2 km uz ZA no pilskalna atrodas Bruņenieku senkapi, bet apmēram 1 km uz ZR pie bijušajām Rindaugu mājām atradies kulta akmens.
- J. Urtāns, J. Asaris. Latvijas rietumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga: fonds “Mantojums”, 1998.
Added by
www.latvijas-pilskalni.lv, www.senvietas.lv un hillforts.eu izveidotājs un uzturētājs.