Alokstes upīte savā augštecē vietām veido stāvus krastus. Viena šāda upes veidota padziļa grava ir uz ZR no Tīdu ezera, uz A no Kalvenes – Pērbones lielceļa, netālu no kādreizējo Kaņautu māju vietas. Te Alokstes gravai no kreisās puses pieslēdzas kāda mazāka ūdenstece, kas jaunākos laikos ir izgrāvjota. Starp Aloksti šo gravu izveidojusies plašāka zemes mēle, kura platāka ir tuvāk abu ūdensteču sadurei. Zemes mēle tās augstākajā vietā ir norobežota ar puslokveida aprakumu; pret Alokstes upi, kur tās gravas nogāze jau no dabas ir pietiekoši stāva, ap 10 m augsta, aprakums nav veidots; tas izbeidzas līdz ar upītes stāvās gravas malu. Aprakums ZR, R un DR pusē ir ap 2 m augsts, zem tā izveidota pāris metrus plata izlīdzināta terase, kas ZR pusē jau no dabas ir pāri par 10 m plata. Virzienā uz D terase sašaurinās līdz 5 – 6 m platumam. D un DA pusē aprakums pieaug līdz 3 m augstumam, aprakuma pakājē ir nepilnu metru dziļš grāvis. Skatot no plakuma puses, te sākumā ir ap 3 m augsts aprakums, tad nepilnu metru dziļš grāvis, tā priekšā 5 – 6 m plata vaļņveidīga terase, savukārt tās priekšā ir neizteikts grāvis.
Pilskalna plakums, iespējams, jau no dabas ir bijis līdzens ar minimālu izvelbumu un tā izlīdzināšana nav bijusi nepieciešama. Plakuma caurmērs skaitot no aprakuma malas ZR – DA virzienā – 50 m, ZA – DR virzienā ap 30 m. Zemes sastāvs plakumā – gaiša smilts, kultūrslānis ne plakumā, ne terasē, ne nogāzēs nav jūtams.
Kaņautu pilskalna mākslīgā pārveidojums pazīmes nerada šaubas, tomēr kultūrslāņa trūkums liegs plašāk spriest par vietas kādreizējo nozīmi. Kādā I Pasaules kara laika kartē Kaņautu pilskalna vietā ir likts nosaukums “Pilskalns”.
Vieta apsekota 05.08.2021.
Pilskalnu LIDAR kartēs ievērojis un par to 2021. gada 5. jūlijā informējis senvēstures entuziasts Atis Blūms.