Šo apcietinājumu nesauc pilskalnu tāpēc, ka 2 klm. austrumos atrodas Aizkraukles ordeņa laiku pilskalns ar mūra sienu drupām. Tādi gadījumi, kad tuvējie vācu laiku pilskalni atņēmuši vārdu senākiem pilskalniem, nav retie. „Augstie kalni“ arī „Kraukļu kalni“ skaitās Aizkraukles pag., baznīcas padomei piederošā zemē un atrodas Daugavas labajā krastā dienv.-austr. mācītājmuižai. Virs Daugavas līmeņa „Augstie kalni“ paceļas 40 m. pie kam krasta kraujums, kas robežo pilskalna dienvid-sānu, ir visai stāvs. Austrumgalu veido upītes Astjeres jeb Ašķeres dziļā grava. Pārējie kalna sāni apņemti no ielejas, kas slaidā līkumā gar kalna ziemeļiem un rietumiem virzās uz Daugavu. Tā radies 400 m. garš plakums, kas vidū ar grāvi un uzbedumu pārdalīts divās daļās. Citiem vārdiem sakot, šim pilskalnam ir divi plakumi — viens mazāks austrumos, bet otrs, divtik liels, rietumos. Mazākam plakumam upītes pusē 2 m. augsts uzbedums, bet lielākam gandrīz 4 m. no plakuma skaitot. Vērojams ka ieeja šai pilskalnā bijusi vidējā grāvja ziemeļpusē un no turienes vedusi gar uzbeduma dienvidgalu lielajā plakumā, kur tā vēl it labi saskatāma. Arī mazā plakuma sāns šeit piemērots ieejas vietai, kaut gan tagad stipri noarts.
Pirms pasaules kapa abi pilskalna plakumi stāvējuši zem arkla. Pa kara laiku gar plakuma malām un kalna sāniem bijušas saraktas tranšejas. Tās tagad atkal aizbērtas, tikai uzvandītā melnzemē mētājas māla trauku suķes, ogles, dedzis māls, kauliņi, pa retam arī kāds dzelzs gabaliņš. Vispār spriežams, ka mītņu kārta abos plakumos ļoti bieza un dzīves atliekām bagāta.
Interesanti ir tas, ka lielajam plakumam visapkārt gar malu stiepjas mūra pamati, kas sastiprināti ar kaļķa javu. Akmeņi nav ņemti no Daugavas radzēm, bet gan apaļie laukakmeņi. Tamlīdzīga mūra sēta vēl redzama ap Lielvārdes pilsvietas plakumu un stipri atšķiras no turpat esošām bruņinieku pils sienām.
Pilskalna pakājē, pļavā, kādu nelielu četrstūrainu uzkalniņu dēvē par baznīcas kalnu Tai pašā pļavā tranšejas rokot atrastas bronzas rotas lietas, no kurām dažas iegūtas muzejam. Apkārtne romantiska, skaista.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 4. sējums Vidzeme.. — Rīga, 1930.
Added by
www.latvijas-pilskalni.lv, www.senvietas.lv un hillforts.eu izveidotājs un uzturētājs.