Braucot pa Rīgas—Pleskavas šoseju, Veclaicenē jānogriežas pa kreisi uz Kornetiem, kas atrodas apmēram divu kilometru attālumā no šosejas. Kornetos, kur ceļš zarojas, jānogriežas pa kreisi un pēc 600 m, kad ceļš vēlreiz zarojas, atkal jādodas pa kreisi. Ceļš te ved uz ļoti kalnainu un skaistu apvidu uz ziemeļiem no Pilskalna ezera — uz Druskām. Pilskalns atrodas Pilskalna ezera ar kokiem apaugušajā un ļoti stāvajā ziemeļu krastā apmēram 500 m uz dienvidiem no iepriekš aprakstītā ceļa. Uz Drusku pilskalnu jāiet no Pilskalnu mājām, kas ir šā ceļa malā.
Drusku pilskalns izstiepts ziemeļaustrumu —dienvidrietumu virzienā, apaudzis kokiem un krūmiem. Kalna dienvidaustrumu sāns pret Pilskalna ezeru ir neparasti stāvs. No šīs puses Drusku pilskalns paceļas apmēram par 90 metriem virs ezera līmeņa. Nevienam citam Latvijas pilskalnam nav tāda sāna stāvuma un augstuma. Pretējā pilskalna nogāze ir mazāk stāva, lai gan arī tā sasniedz 35 m augstumu. Pilskalna ziemeļaustrumu gals ir visai nolaidens un izplūdis, tomēr te dažus metrus zem plakuma līmeņa saskatāmas ap 0,5 m dziļa grāvja un uzbeduma paliekas. Līdzīgs kalna nocietinājums bijis pilskalna pretējā dienvidrietumu galā. Agrākos laikos kalns ir arts, un tāpēc visi senie nocietinājumi daļēji nolīdzināti, arī kultūrslānis no pilskalna plakuma, kas ir apmēram 130 m garš un 50 m plats, ir noarts uz malām. lespējams, ka ieeja pilskalna bijusi no ziemeļaustrumu puses. Arī mūsdienās te kalnā uzved taka, kas vairāk gan tika staigāta tajos laikos, kad pilskalna plakumā bija iztīrīts laukums sarīkojumiem. Piemineklī atrastas trauku lauskas dod iespēju pieņemt, ka Drusku pilskalnā ļaudis dzīvojuši mūsu ēras 2. gadu tūkstoša pirmajos gadsimtos.
Ja Drusku pilskalns tā nebūtu ieaudzis kokos, no tā pavērtos brīnumains skats uz apkārtni. Šis kalns jau 1864. gadā aprakstīts un attēlots grāmatā «Baltijas skatu albums». Arī vēlākos laikos šis pilskalns figurē dažādu autoru darbos. To minējuši arī rakstnieki E. Zālīte un J. Liepiņš. Tā, E. Zālīte 1923. gadā, atstāstot teiku par Drusku pilskalnu, rakstīja: «Stāsta, ka pašā kalna rietumu stūrī, augstākā vietā bijusi senlatviešu pils. Tādēļ arī nosaukums — Pilskalns. Netālu no šās vietas ir mazs iedobums. Teika stāsta, ka tur agrāk bijis Brīnumavots. Reiz kāda sieviete viņā skalojusi maza bērna drēbītes (citā variācijā — kāda sieva mērkusi
pastalas), par tādu necienību avots tik ļoti noskaities, ka pacēlies gaisā un aizskrējis uz Cēsīm.»
Turpat blakus pilskalnam ir Dzērves kalns ar senu zaļumbaļļu vietu kalna galā. Pēc ziņām, Dzērves kalnā bijuši četri Dievozoli, pie kuriem vecos laikos nesuši ziedus. Pieminekļu valdes arhīvā saglabājusies R. Millera 1925. gadā rakstītā vēstule, kur viņš saka: «Kornetu muižas ballinieki, apgaismodami savu balles laukumu, iekūruši sārtu vecā ozola dobumā. Koks piecas dienas dedzis.» Šķiet, ka līdzīgs liktenis piemeklējis arī pārējos Dievozolus.
Pretējā virzienā no Drusku pilskalna pie Zeņģu mājām konstatēti acīmredzot pilskalnam atbilstoši senkapi, bet otrā pusē Pilskalna ezeram starp Vosvu un Šķepastu mājām — Dieva kalns ar Māras pēdas akmeņiem.
- J. Urtāns Ziemeļvidzemes pilskalni. – Rīga, 1991.
„Pilskalns” Veclaicenes pag. Valkas apr. valsts zemē, 1 klm. rietumos Komētu muižai (Schreibershof), 4 klm. ziemeļos Apei. Pilskalnam pakājē ir neliels ezeriņš, saukts par Pilskalna ezeru, kas savienots ar Drusku ezeriem.
Kalns, kurš izmantots pilskalnam, ir sava apkārtnē visai augsts, tikai nedaudz zemāks par tuvējo Dēliņkalnu, kam 274 metri. Pilskalns kā gara kalva stiepjas dienv.-rietumu virzienā un pie ezera apraujas šaurā rozā. Šeit tad arī 150 m. garā virspuse izlietota kā plakums. Rakumi, ar ko plakums kādreiz bijis aprobežots, tagad maz redzami, jo kalna virsa pirms daudziem gadiem tikusi arta. Plakumam abos galos redzamas grāvju vietas ap 0,5 m. dziļas un aizmilsušas. Domājams, ka bedumi nav bijuši visai lieli, jo citādi arkls tos nebūtu iznīcinājis. Pielaižams, ka plakuma ziemeļu sānos, kas lēzenāki, bijušas viena vai vairākas terases. Tagad viņu tur vairs nav noaruma dēļ.
Dienvidus sāns šim pilskalnam jumta stāvumā (45°) un krīt līdz pašam ezeriņam šādā kraujumā 90 m. Šis ir vienīgais šāda veida kraujums, kas pārsteidz ar savu varenumu katru apmeklētāju.
Ieejas plakumā nav vairs skaidri nosakāmas, izņemot kādu ceļu, kas gar stāvo malu slīpi paceļas augšup. Šķietas, ka šis ceļš izcēlies jaunākos laikos.
Šur un tur plakuma redzamas ziņkārīgu rakņātāju bedres, kas izraktas pilskalna smilšainajā zemē. Mītņu kārta pašā virsū nav nemaz, jo tā aizarta uz plakuma malām. Tur tā stipri sajaukta ar dzīvo zemi, tā kā grūti nācās sameklēt dažus trauku lausku paraugus. Pēdējie diezgan plāni, labi dedzināti un virpoti. Gar malām sajauktās mītņu kārtas biezums grozās ap pus metra.
Pilskalns apaudzis 100 gadīgiem kokiem un bieziem krūmiem, izņemot plakuma augstāko vietu, kurā iztīrīts laukums izrīkojumiem.
Apkārtne brīnum jauka un kalnaina. No pilskalna redz puspasaules it īpaši uz Igaunijas pusi, kur tālumā paceļas Munameģis. Jegors v. Sīvers apraksta šo skaisto pilskalnu iekš „Album baltischer Ansichten, Livland Nr 18″ 1864. g.,kur redzams arī šā pilskalna izskats tai laikā.
- Brastiņš E., Latvijas pilskalni. 4. sējums Vidzeme.. — Rīga, 1930.
Uzkāpjot kalna ZA virsotnē (223.4 mvjl), vislabāk pārredzama Igaunijas Hānjas augstiene, labi var saskatīt Igaunijas augstākās virsotnes Lielā Munameģa atjaunoto balto skatu torni (izmantojiet panorāmskata stenda informāciju!). Daudzi jau domā, ka ir nokļuvuši pilskalnā. Bet nekā! Pats pilskalns slēpjas tālāk pa taciņu mežā. Augstākā virsotne ir 246.6 mvjl. Drusku (Kornetu) pilskalnu pirmoreiz uzmērījis E.Brastiņš 20. gadsimta 20. gados. Arī viņš sajūsmināts par pilskalna varenumu grāmatā “Latvijas pilskalni. Vidzeme” (1930. g.) raksta: “Dienvidu sāns šim pilskalnam jumta stāvumā (45°) un krīt līdz pašam ezeriņam šādā kraujumā 90 m. Šis ir vienīgais šāda veida kraujums, kas pārsteidz ar savu varenumu katru apmeklētāju… Apkārtne brīnumjauka un kalnaina. No pilskalna redz puspasaules, it īpaši uz Igaunijas pusi, kur tālumā paceļas Munameģis.” Pilskalna plakums (nocietinājuma augšējā daļa) ir apmēram 0,5 ha. Tā garums 150 m, platums līdz 50 m.